Flow - Yatay Engelli Platfomlar

ÜMÇ Lift

Flow - Yatay Engelli Platfomlar

Flow özellikle dönüşlü merdivenler için tasarlanmıştır.(Spiral merdivenler dahil) dar ve düz satıhlı rayları sayesinde diğer merdiven kullanıcılarına da rahat bir kullanım alanı sunar. KOD: Flow Flow Modeli

Flow  sahip olduğu otomatik döner koltuk sistemi sayesinde kullanımı son derece kolaydır. Bu koltuk Flow’un dar merdivenlere takılabilmesi için dizayn edilmiştir . Koltuk 10 değişik çeşit ve renklerde ve ray ise 4 farklı renk seçeneğine sahiptir.

Flow dönüşlü merdivenler için işlevsellik ve konfor açısından ray ile sandalyenin bir aradaki mükemmel tasarımını sunar. Bu koltuk “Design RehaCare aword 2008/2009 Good Design” 2008-2009 en iyi dizayn ödülünü kazandı.

                 Özellikler                 

  Açıklama                                                           

Taşıma Kapasitesi

125 Kg 

Hareket Hızı

0,15 m/sn

Oturma Genişliği

585 mm

Max Çıkış Açısı

-70˚den +70˚ arası meyiller

Koltuk Rengi

Suni Deri Kırmızı, Mavi, krem, Yeşil, Gri

Ray Rengi

Ral (9002)-(8019)-(8024)-(7046)

Seyehat Mesafesi

Max. 34 m

Çalışma Sistemi

Akülü 24 V Motor

Elektrik Bağlantısı

1-phase 230V 50 Hz/ 1 A       

Uygulama alanları

İç mekan

 

Genel Özellikler

Flow  özel üretimdir, yüksek kalitede ve hatasız üretilmiştir. Bizde buradan yola çıkarak koltuğunuzun istikrarlı, güvenli ve emniyetli olduğu garantisi veriyoruz.

Merdivenler için olan koltuk asansörü düz, kavisli, spiral gibi birçok merdiven şekline uyum sağlar.

Koltuk çalışır durumdayken bile diğer insanlar için merdiven kullanımı kolaylığı sağlar. Ayrıca merdivenlerin girişlerine ve çıkışlarına ilave alanlar ekleyerek koltuk döndürülerek bu alanlarda park etmesi sağlanabilir. Böylece koltuk,  merdivendeki diğer hareketleri engellemez. Merdivende bir park alanı uygulamak mümkün değilse, dikey bir durak söz konusu olabilir. Yerinden çıkarılabilen bir joystick kumandasının olması koltuğun sizden başkası tarafından kullanılmasını engeller.

Koltuk ve ayaklık sakin ve rahat bir pozisyonda seyahat edilmesini sağlar. Koltuk ve ray içinde farklı renk ve döşeme seçenekleri var.

Kullanım Kolaylığı

Joystick kumanda hem kontrol ünitesi hem de bir anahtar gibi çalışır, ufak bir dokunuşla merdiven de istenilen yöne iniş yada çıkış hareketi sağlar.

Farklı kullanıcılar için kol dayama yerindeki joystick 3 farklı tipte gelir. Tercih edilecek ergonomik joystick kolu yumuşak bir kullanım sağlar. Bu joystick opsiyonel olarak koltuğun dışarıdan hareket ettirmemizi de sağlar.  Ayrıca koltukta oturan birisini başka bir kullanıcı vasıtası ile aşağı yukarı göndermemizi sağlar.

3 tür joystick kontrol ile sandalyenin kontrolü sağlanır. Küçük, büyük  ve düğme tipleri  ile kontrollerin her biri bireysel ihtiyaca göre belirlenir.

Deluxe Modeli

Flow merdiven asansörü yolculuk esnasında otomatik olarak kendi etrafında dönebilir. Bu marifetli sistem bizim patentli sistemimiz olup koltuk asansörünü merdiven kenarına yakın monte etmemizi sağlar. Ayrıca bu sistem sayesinde koltuk  varış noktasına geldiğinde dönerek merdivenden uzaklaşır ve kullanıcıyı güvenli alanda bırakır.