Levant - Yatay Engelli Platfomlar

ÜMÇ Lift

Levant - Yatay Engelli Platfomlar

Düz merdivenler için uygulanabilir en sade versiyon Levant, HomeGlide dış mekan için gerekli tüm özellikleri barındırır. KOD: Levant Levant Modeli

HomeGlide Outdoor, güvenilirlik ve performans sağlamak için bir dizi korozyon, yağmur koruması ve iklim testlerini başarıyla geçmiştir.

Levant, standart pakette 5 metre ray, emniyet kemerli döşemeli koltuk ve iki adet uzaktan kumanda içermektedir.

Güçlü ve basit dizaynı sayesinde, erişilebilirliğin gerekliliklerine uygun olarak, ergonomik bir koltuğun tüm standartlarını karşılamaktadır.

                 Özellikler                 

  Açıklama                                                           

Taşıma Kapasitesi

127 -138 Kg  (Extra 45˚ meyilde 145kg)

Hareket Hızı

0,12 m/sn

Oturma Genişliği

585 mm

Max Çıkış Açısı

45˚

Koltuk Rengi

Suni Deri Krem

Ray Rengi

Aluminyum (9006)

Seyehat Mesafesi

Max. 34 m

Çalışma Sistemi

Ray ve Pinyon Dişli  (Akülü 24 V Motor)

Elektrik Bağlantısı

230V 50 Hz/ 1 A  (2 x 12V pil, 7Ah)        

Uygulama alanları

İç ve Dış mekan

 

Genel Özellikler

Koltuk

Ergonomik tasarımı sayesinde düzgün ve konforlu bir sürüş sağlar. Oturma alanı geniştir. Katlanabilme özelliği ile merdivenlerin diğer kullanıcılar tarafından rahat kullanılmasını sağlar.

Kaldırma kapasitesi sandalyenin açısına bağlıdır. Merdiven ile hareket ettiği rayın(platformun) açısı 30 derecede 138 kg, 45 derece ise  127 kg. kapasiteye uygundur. Koltuk,koltuk desteği ve üzerine monte edilmiş platform renkleri aynıdır .Farklı parçaları birleştiren pürüzsüz bir dizayn ile sistem bütünleştirilmiştir. (RAL 9002).

Minder

Kalın ve gösterişli bir dolgu malzemesi ile yapılmış, rengi sisal, renk her eve uyacak nötr bir renktir. Yanmaya karşı dayanıklı, su geçirmez, kolay temizlenen bir kumaş kullanılmıştır.

Emniyet Kemeri

Emniyet kemeri kullanıcısına maksimum güvenlik sağlar. Kullanımı çok basittir. Kemer  her iki tarafa da uzar.

Koltuk Ünitesi

Kontrol ünitesinin kullanımı çok kolaydır ve Flow2 modelinde uygulamaya konmuştur. Bu sayede kontrol  ünitesi 15000 adet  koltuk asansörde kullanılmış olup kalitesi ispatlanmıştır.

Döner Koltuk

Döner koltuk merdivenlerin sonunda koltuğun hole veya salona doğru güvenli bir dönüş yapmasını sağlar. Bu dönme koltuğu merdivenlerden uzaklaştırarak, kullanıcıya daha fazla güvenlik hissi verir. Ayrıca koltuk her iki konumda da çok rahat kullanılabilir. Böylece durumumuza uygun kullanım alanını seçme imkanımız olur.

Ayaklık

Ayaklığın boyutu, kullanıcının iki ayağını birden koyabileceği şekilde dizayn edilmiştir. Ayaklık kısmı koyu renkten imal edilmiştir, koltuğun bu kısmının temiz görünmesini sağlar. Ayaklığın üzerinde ayrıca ayağın sağa sola hareket etmemesini sağlayan emniyet kıvrımları vardır. Düşey ve yatay yönde ki hareketlerde ayaklık bir yere çarparsa koltuk hareketini durduran otomatik bir sistem bulunmaktadır.

Tahrik Ünitesi

Tahrik ünitesinin tasarımı koltuk ve ayaklık kısmı ile mükemmel biri uyum sağlamıştır. Tahrik ünitesinin üzerine tutturulmuş istasyonlara çağırma ve gönderme ünitesi vardır, ayrıca kullanıcının uzun süre evde olmaması durumunda pillerin deşarj olmasını engelleyen açma kapama düğmesi mevcuttur. Normal kullanımlarda pillerin kullanım ömrü oldukça uzundur. Örneğin 5 metre uzunluğunda 45 derece açıya sahip platformu olan merdiven asansöründe 25 kereden fazla seyahat edebilirsiniz

Güvenlik, tahrik ünitesinin önemli bir özelliğidir. Sürücünün hemen yanında bulunan güvenlik sensörleridir, herhangi bir sıkışma durumunda hemen aktif duruma geçer. Tahrik ünitesinin hareket ettiği ray kısmının sağda  veya solda olması önemli değildir. Levant modelinde her iki yönde de kurulum yapılabilir, ve standart ürün mantığına uygunluğu sebebi ile stoktan teslim avantajı bulunmaktadır.

Ray

Alüminyumdan yapılmış ray sisteme modern ve şık bir görünüm verir. Anodize alüminyum olduğundan ray yüzeyi de sürekli temiz kalır. Ayrıca ilave ara parçalarda RAL 7046 alüminyum rengindedir. Ray 1 ila 10 mt, 28 ila 45 derece arasında değişik ürün yelpazesine sahiptir. Aşırı yük uyarı sistemine sahiptir. Koltuk aşırı yüklenince ikaz sesi ile kullanıcıyı uyarır. Sistemin bütün plastik parçaları siyahtır (RAL 9011). Hat üzerinde şarj kabloları hemen hemen farkedilmez.

Emniyet

Levant EMC dünyaca önemli CE ve ETL güvenlik sertifikalarına sahiptir. 

Çağır ve Gönder

Çağırma ve gönderme istasyonları, üst varış ve alt varış noktaları, istasyon arama ve istasyona gönderme gibi bazı özellikler vardır ve kumanda kullanımı çok kolaydır.Böylece aynı evde daha çok kişinin koltuk asansörünü kullanmasına imkan sağlar.Bu özellik sayesinde  kullanıcının asansörü kullanabilmesi için, asansörün yanında olması gerekmez.